Naujienos

Ne tik kelionių, bet ir gyvenimo draugai

Kai baigsis karantinas, ji planuoja važiuoti į Šveicariją, Berno zenenhundų gimtinę. Važiuos šunys ir jų šeimininkė Rūta.

Ir dar norėtų pabūti prie Baltijos, nes ten jos gaujai labai patinka.

Gauja… Šis žodis šunų mylėtojų leksikone reiškia kur kas daugiau, nei galite įsivaizduoti.

Apie mylimą gaują, artėjančią Šuns dieną ir dar daug ką kalbamės su Berno zenenhundų mylėtoja vilniete Rūta Bunevičiūte.

Kelionių draugai: pėsčiųjų žygiai su šunimis

Galvos – debesyse, o kojos – ant žemės, taip kartais sakoma apie mėgstančius keliauti pėsčiomis.

O  kaip pavadinti tuos, kurių mobiliuosiuose telefonuose – vien tik žygių maršrutai, o į žygius pėsčiomis jie dar ima ir savo šunis?

Logistikos įmonėje teisininke dirbanti vilnietė Neringa Vanju pėsčiųjų žygius pamėgo seniai, su draugu Robertu į žygius ji dabar ima ir du Sibiro haskius – ketverių metų Akirą bei metinukę Aleksą.

Išskirtinė diena – balandžio 24-oji jau čia pat!

Skaičius 5 tikrai smagus. Džiugina jis ir ŠUNS DIENOS komandą. O ta komanda – tai visi šunų mylėtojai kartu su šios šventės iniciatore – Lietuvos kinologų draugija.

Švenčių būna pačių įvairiausių. Būna šeimos, giminės, darbo kolektyvo ar bendruomenės švenčių. Tačiau Šuns diena suvienija ir šeimas, ir bendradarbius, ir pažįstamus – visus! Ir skirta ji visiems, nes tai mūsų augintinių diena!

Daugelyje šalių tokios šventės nėra, o mes ją švęsime jau penktą kartą. Švęsime ir džiaugsimės, kad Lietuvos šunų augintojai išties myli šunis, ir jiems rūpi šunų gerovė.
 

COVID - 19 ir mūsų augintiniai: ką turime žinoti?

Ar mano šuo gali užsikrėsti COVID-19 virusu ir tapti šio pavojingo viruso platintoju?

Virusinis susirgimas COVID-19 plinta tarp žmonių užsikrėtusiesiems kosint, čiaudint arba kalbant. Nėra įrodymų, kad šį virusą žmonėms platintų šunys. Pasaulinė sveikatos organizacija praneša, jog kol kas fiksuotas tik vienas infekuoto šuns atvejis Honkonge, tačiau ir šis atvejis netapo svariu įrodymu, kad šunys, katės ar kiti naminiai gyvūnai gali platinti COVID-19.

Lietuvos kinologų draugija atšaukia renginius

Lietuvos kinologų draugija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu bei rekomendacijomis dėl COVID-19 pandemijos, nuo 2020 m. kovo 13 d. atšaukia visus LKD numatytus renginius.

Šios priemonės taikomos iki 2020 m. balandžio 13 d. Esant reikalui, ribojimai gali būti pratęsti.

Primename, kad LKD biuras nuo kovo 13 d. lankytojų nepriims.

Prašome kreiptis e. paštu lkd.ofisas@gmail.com arba telefonu  +370 615 99 873 (nuo 10.00 iki 16.00 val.).

Saugokime savo ir aplinkinių sveikatą!

Apsaugokime augintinius nuo erkių sukeliamų ligų

Nors lauke – pavasaris, žmonių nuotaikos ne pačios džiugiausios. Dėl COVID-19 viruso grėsmės šalyje paskelbtas karantinas, stoja įprastos veiklos, daug žmonių nuotoliniu būdu dirba iš namų.

Tačiau augintiniams šis laikas  smagus – mylimi šeimininkai ištisas dienas leidžia laiką namie, daug dažniau išsiveda juos į lauką.

Tik, žinoma, renkasi nuošalesnes vietas, toliau nuo žmonių ir kitų gyvūnų augintinių. Bet tose nuošalesnėse vietose augintinių, o ir žmonių, tyko pavojingi parazitai – erkės.

 

Šuo ir aš – kelionių draugai baidare

Vilnietė Sondra Jonceva augina tris šunis – Margį, Audrą ir Vėtrą.

Savo laisvalaikį ji skiria šunų dresūrai, dalyvauja šokių su šunimi (Freestyle – angl.) varžybose bei pasirodymuose, organizuoja žygius į gamtą.

Ties šia vieta ir sustokime, nes žygiai į gamtą Sondrai reiškia išvykas su šunimis. Ir gana dažnai – ne pėstute, o baidarėmis...

Kuo užsiimti su savo šunimi?

Kam mums veislinis šuo, jeigu nesiruošiame su juo vaikščioti į parodas ir veisti šuniukus, – tokią nuomonę kartais tenka išgirsti. Keista, kad žmonės vis dar įsivaizduoja: įsigiję veislinį šunį, privaloma tvarka turėsime dalyvauti šunų parodose ir veisti šuniukus.

Tikrai ne! Tai jūsų pasirinkimas, ką veiksite su šunimi. Ir visai nesvarbu, ar jis veislinis, ar ne.

O tai ką įdomaus nuveikti? – klausia svajojantys ir vis nesiryžtantys su savo šunimi pradėti sportuoti, aktyviai leisti laisvalaikį.

Svajokite drąsiai, nes veiklų su šunimis yra daugiau, nei galite įsivaizduoti. Tad aptarkime bent keletą aktyvių veiklų.

Vienas – prieš tūkstančius gražiausių šunų

Vienas prieš tūkstančius, taip būtų galima apibūdinti samojedo pergalę tarptautinėse šunų parodose Vilniuje. Nuo mažyčio čihuahua iki airių vilkogaudžio – šunų kiekis ir veislių įvairovė, kaip įprasta Lietuvos kinologų draugijos organizuojamose parodose, buvo įspūdinga.

Kovo 6-8 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo vykusiose tarptautinėse šunų parodose per 3 dienas varžėsi apie 4 500 šunų. 

Šunis vertino tarptautiniai teisėjai iš Suomijos, Liuksemburgo, Kroatijos, Serbijos, Rusijos ir Baltarusijos.

Šuo – ne bet kam, įsitikinusi J.Norvaišienė

Lietuvos kinologų draugijos socialinis projektas „Atsakingo šeimininko akademija“ (AŠA) – nemokamų paskaitų ciklas šunų mylėtojams jau penkti metai vyksta visoje Lietuvoje.

Žemaitijos sostinėje Telšiuose jis startuos pavasarį ir, kaip ir pernai, jį koordinuos viena AŠA projekto ambasadorių regionuose, kinologijos savanorė, šunų mylėtoja telšiškė Jolanta Norvaišienė.

Žygiai su šunimi į kalnus

Laikai pasikeitė. Keičiasi ir požiūris į gyvūnus augintinius – dabar šunų mylėtojai atostogauja ne tik miško glūdumoje, kur nors vienkiemyje (kas šiaip jau labai smagu), bet su savo augintiniais kopia į kalnus, plaukia baidarėmis, keliauja į užsienį.

Vilnietė Aistė Matiukaitė, čekoslovakų vilkšunių kalytės Smilgos šeimininkė, jau irgi dėlioja atostogų planus. Šiemet ji vėl keliaus į Slovakijos Aukštuosius Tatrus bei Vokietijos Šveicariją.

Ko reikia, su augintiniu išsiruošus į kalnus, kokių atsargumo priemonių nepamiršti, teiraujamės Aistės Matiukaitės.

Šunų kinkinių sporto entuziastai pirmą kartą varžysis Alytuje

Lietuvos šunų kinkinių sporto federacija Vidzgirio botaniniame draustinyje varžybas organizuos gegužės 9 d. (perkelta iš kovo 28 d.).

X