Naujienos

Ramziui paminėti – biatlono čempionatas

Rugpjūčio 1 d. Vilniaus pasienio rinktinės teritorijoje vyks tradicinės atvirosios biatlono su tarnybiniais šunimis varžybos „Ramziui paminėti“.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos jau tradiciškai kiekvieną pavasarį organizuoja kinologų biatlono su tarnybiniais šunimis varžybas, skirtas paminėti žuvusiam „keturkojui pareigūnui“ Ramziui.

Pagrindinis šių varžybų tikslas – skatinti tarnybos pareigūnus kinologus tobulinti profesinį pasirengimą, siekti geresnių jų darbo rezultatų, gilinti žinias ir taikyti jas praktiškai; nustatyti geriausius kinologus ir tarnybinius šunis; dalintis gerąja patirtimi ir, be abejo, populiarinti kinologo profesiją.

Kinologijoje svarbiausia – žinios, patirtis ir meilė šunims

Jei buvote šunų parodoje, turbūt matėte, kaip teisėjai vertina šunis. Kas šie žmonės? Medikai, inžinieriai, reklamos specialistai, verslininkai? Taip, iš tiesų, tai pačių įvairiausių profesijų žmonės. Lietuvos kinologų draugijoje teisėjų „tarptautininkų“ yra daugiau nei trys dešimtys. Savo karjerą jie pradėjo kaip parodų asistentai, laikė teorinius ir praktinius egzaminus, atliko stažuotes. Tarp jų – ir Šakiuose gyvenanti  veterinarijos specialistė Daiva Rimaitytė.

„O, varge, tuo metu Lietuvoje tebuvo vienas čekoslovakų vilkšunis, ir tas pats buvo mano, – juokiasi Daiva, prisiminusi savo pirmąjį egzaminą. – Teko man stažuotę atlikti užsienyje, o tada prasidėjo dar viena didžiulė stažuotė pas čekoslovakų vilkšunius kūrusius teisėjus Rosik, Dora, Hartl. Ir dar po kelerių metų gavau leidimą atlikti jų bonitaciją (yra tik keletas teisėjų, turinčių teisę tai daryti – Red.)“. Taip savo karjeros pradžią prisimena tarptautinė šunų teisėja Daiva Rimaitytė.

Dresūros pagrindų labiausiai reikia šuns šeimininkui

Vasaros pradžia daug kam asocijuojasi su baigiamaisiais egzaminais. Šis metas kupinas jaudulio ir džiaugsmo. Ir tegul neįsižeidžia abiturientai ar aukštųjų mokyklų absolventai – egzaminus laiko ne tik jie... 

Gegužės pabaigoje, surinkęs maksimalų taškų skaičių, bendrojo paklusnumo egzaminą išlaikė ir mopsas Hugo. Net keturi Lietuvos kinologų draugijos dresuotojai pasirašė ant jo diplomo, o po to, kaip įprasta tarp šunų augintojų, socialinėje paskyroje pasipylė sveikinimai bei linkėjimai nesustoti. Ir nors visi supranta, kad tų sveikinimų labiausiai nusipelnė Hugo šeimininkė, mopsas tikrai nusipelnė simbolinio medalio.

Tik štai niuansas: šiame džiugiame kontekste jau girdėti ir kitokios nuomonės: kam dresuoti nedidelius šunis, juk jie ir taip draugiški.

Susipažinkite: ispanų vandens šuo

Ispanų mastifas, Pirėnų kalnų šuo, ispanų kurtas, ispanų vandens šuo...

Ispanija turi kuo didžiuotis – gyvūnų mylėtojams ji padovanojo ne vieną puikią šunų veislę.

Lietuvoje pastaruoju metu vis labiau populiarėja ispanų vandens šunys.

Susipažinkite su šia šunų veisle iš arčiau.

Veterinarijos specialistai kviečia dalyvauti svarbiame tyrime

Veterinarijos klinikos „Kauno veterinarijos praktika“ gydytojai dr. Saulius Laurusevičius ir veterinarijos gydytojas Tomas Laurusevičius, bendradarbiaudami su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, Vroclavo gamtos mokslų universitetu bei Jakovo veterinarijos centru, rengia smulkiųjų gyvūnų andrologijos mokslinę studiją ir kviečia šunų veisėjus – patinukų šeimininkus su savo augintiniais prisidėti prie šio projekto.

Nuotolinis seminaras apie visavertę veislinių šunų mitybą

LKD Mokymo centras vėl kviečia šunų veisėjus ir augintojus į nuotolinį seminarą!

Seminaras bus naudingas ir įdomus ne tik šunų veisėjams, bet visiems atsakingiems šunų mylėtojams, nes visavertė mityba yra gyvūnų sveikatos ir geros savijautos pagrindas. 

Lietuvos kinologų draugijos šunų veisėjams, norintiems tvirtinti veislyno statusą, šis seminaras – įskaitinis.

Lektorius – šunų mitybos specialistas, veterinarijos gydytojas Aidas Vaznonis.

Krūvio toleravimo testas brachicefalų veislių šunimis

Lietuvos kinologų draugija kartu su veterinarijos doc. dr. Jakov Šengaut ir kitais veterinarijos specialistais bei Lietuvos prancūzų buldogų ir mopsų mylėtojų klubu birželio 3 d. Vilniuje organizavo brachicefalų veislių sveikatos tikrinimo testą.

Dalyvavo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kt. miestuose gyvenantys šunų augintojai.

Ekspertizė atlikta anglų buldogams, prancūzų buldogams, mopsams ir briuselio grifonui. Iš 23 dalyvavusiųjų sveikatos testą išlaikė 20 šunų.

Šie tyrimai bus tęsiami, o šunų mylėtojų bendruomenė bus informuojama apie rezultatus. Susipažinkite su testo paskirtimi, pagrindiniais tyrimo principais, metodika. 

Didžiausi vasaros pavojai šunims: kaip išvengti?

Kaip elgtis, kad mūsų atostogų ir savaitgalio iškylų netemdytų rūpesčiai dėl sunegalavusių augintinių? Kokie pavojai tyko vykstančių į šunų parodas, atostogauti ar praleisti savaitgalį gamtoje?

Šunų augintojai pirmiausia turi įsidėmėti šias taisykles:

• Nepalikti augintinio automobilyje net jeigu šis pastatytas pavėsyje.

• Visada turėti gėlo, šalto vandens.

• Dienos metu, kai ypač karšta, neužsiimti su šunimi aktyvia veikla.

Per karščius labiau reikia saugoti antsvorio turinčius, vyresnio amžiaus šunis, nėščias bei šuniukus žindančias kalytes, trumpo snukio šunelius, sirguliuojančius gyvūnus.

Mes džiaugiamės vasara, sako mopsų augintoja Milana Daukšienė

Atėjus vasarai, prekybininkai siūlo įsigyti šaldomųjų liemenių, specialių gertuvėlių, ventiliatorių,  kondicionierių. Ir visa tai – šunims... Puiku, kad yra visko ir kad galime pasirūpinti savo gyvūnais, tačiau taip pat svarbu žinoti augintinio poreikius, atsižvelgti į jo temperamentą, savijautą, o ypač dabar, užėjus karščiams. Patyrę šunų augintojai kaitriomis vasaros dienomis atideda  dresūros užsiėmimus, nelaksto su dviračiais, pasiėmę savo šunis. Juo labiau, kad yra šunų, kurie fiziologiškai sunkiau ištveria vasaros karščius.

Kėdainiuose gyvenanti Milana Daukšienė sako, kad kiekvieno šeimininko pareiga užtikrinti savo augintinio gerovę. Jau penkiolika metų ji augina ir dešimt metų veisia mopsus.

„Veislę rinkausi iš šunų veislių enciklopedijos. Gyvai mopso net nebuvau mačiusi, bet kai išvydau mopsų porelės nuotrauką ir perskaičiau aprašymą, tarytum nušvito galvoje: maniškis!“, – šypsosi gausios mopsų šeimynos „mama“.

Veislyno tikslas yra paprastas: veisti sveikus ir laimingus šunis

Kaunietė valų korgių pembrukų veisėja Kristina Kazlauskaitė – Gresevičienė netrukus švęs savo šunų veislyno dešimtmetį. Gerai prižiūrimos jos kalytės atsiveda korgiams nebūdingai dideles vadas – 11, 12 lapiukų.

Paklausta, ką vadinti geru šunų veislynu, Kristina Kazlauskaitė – Gresevičienė atsako klausimu: o ką vadinti šunų veisėju? Jos manymu, šunų veisėjas turi būti savo srities profesionalas, nes selekcija – menas. Veisėjas turi mokėti ūkininkauti – nepaviršutiniškai išmanyti šunų mitybą, sveikatą ir poreikius: socializacijos poreikį, fizinės ir protinės veiklos poreikį, veislės paskirties (ganymas, dresūra, medžioklė) poreikį. Dar būtų galima pridurti, kad veisėjas turi būti zoopsichologas, marketingo bei reklamos specialistas ir dar daug kas.

Pokalbis su šunų veisėja Kristina Kazlauskaite – Gresevičiene.

Paroda Kaune teikia vilčių: karantinas baigėsi

Kai kovo pradžioje Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre Litexpo, įvyko trys tarptautinės šunų parodos, šunų mylėtojai netikėjo, kad visi renginiai netrukus bus įšaldyti. Tik birželio pradžioje ledai pajudėjo ir, švelnėjant karantino sąlygoms, praėjusį savaitgalį buvo leista organizuoti pirmąją šunų parodą atviroje erdvėje.

Parodos organizatoriai, Kauno kinologijos metodikos centras (KKMC), tapo ne tik savotišku ledlaužiu, bet ir turėjo skubiai persiorientuoti, organizuoti renginį visiškai kitaip: riboti dalyvių registraciją, įsigyti ir taikyti įvairias saugos priemones, sudaryti griežtą grafiką. Turėjo pasirūpinti daugeliu kitų dalykų, už ką parodos dalyviai dar ir šiandien sako organizatoriams nuoširdų ačiū. Šunų parodų ir pasibuvimo drauge, nors ir labai trumpai, jie buvo labai pasiilgę.

Vaikų vasaros atostogos prasidėjo smagiomis varžybomis

Vaikų gynimo dienos proga Šunų dresūros ir sporto centras „Nasrai" surengė savo klubo jauniesiems sportininkams Agility šventę – pirmąsias šiais metais vaikų ir jaunimo Agility varžybas.

Jaunieji sporto su šunimis entuziastai varžėsi dviejose skirtingose amžiaus kategorijose: 4-9 ir 10-15 metų.

Varžėsi visai rimtai, nors varžybų atmosfera ir nebuvo labai rimta – šimtąkart daugiau šurmulio, klegesio, lojimo ir juoko, nei per įprastas šunų vikrumo varžybas. 

X