Naujienos

Specializuotose parodose Budapešte vokiečių nykštukinis špicas ir čiau čiau tapo nugalėtojais

Paskutinės praėjusių metų dienos šunų parodų dalyviams buvo įsimintinos – gruodžio 29-31 d. Budapešte vyko ilgai lauktas Europos šunų čempionatas. Į čempionatą registravosi daugiau kaip 200 Lietuvos kinologų draugijos šunų veisėjų ir augintojų. Čempionato išvakarėse, gruodžio 28-ąją, kai kurie spėjo sudalyvauti ir specializuotose šunų parodose. Tarp jų – kaunietė Goda Jurgilaitė bei jonaviškė Urtė Tamaševičiūtė.

G. Jurgilaitė su vokiečių nykštukiniu špicu InTime Poms Smokin’ Senses dalyvavo Europos špicų specializuotoje parodoje (European Spitz Specialty show). Urtė Tamaševičiūtė – Vengrijos čiau čiau klubo (Hungarian Chow Chow club) parodoje varžėsi kartu su savo čiau čiau Kimberley Lietuvos liūtas.

Ką reiškia būti pirmai tarp geriausių Europos jaunųjų vedlių?

Lietuvos kinologų draugija kasmet už rezultatus jaunųjų vedlių konkursuose deleguoja geriausius vedlius atstovauti Lietuvai pasaulio, Europos bei Cruft‘s (Didžioji Britanija) šunų parodose. Atstovauti Lietuvos jauniesiems vedliams 2021 m. Europos šunų čempionate Budapešte buvo patikėta Vilniaus Žemynos gimnazijos moksleivei Austėjai Šulcaitei. Paskutinėmis praėjusių metų dienomis įvykęs čempionatas sutraukė net 16 tūkstančių dalyvių, iš Lietuvos buvo registruota per 200 šunų.

Sausio 17 d. kviečiame į paskaitą apie natūralią šunų mitybą

LKD Mokymo centras sausio 17 d. kviečia šunų veisėjus ir augintojus į nuotolinį seminarą „Natūrali šunų mityba“. Seminaro lektorius – patyręs šunų mitybos specialistas, veterinarijos gydytojas Aidas Vaznonis.

Šis seminaras apie natūralią šunų mitybą bus naudingas ir įdomus ne tik šunų veisėjams, bet visiems atsakingiems šunų mylėtojams. Patyręs šunų mitybos specialistas, veterinarijos gydytojas A. Vaznonis seminaro metu analizuos svarbiausius natūralios šunų mitybos principus, pasirinkimo svarbą ir kt. aspektus. 

Kad laimėtum čempionate, nepakanka turėti gerą šunį, sako veisėja I. Širmenienė

Prieš 17 metų pirmoji į Lietuvą atsigabenusi vengrų vižlų šunį, panevėžietė Irma Širmenienė ne tik išpopuliarino šią šunų veislę mūsų šalyje – jos veisimo šunys vertinami kaip šios veislės etalonas, žinomi daugelyje Europos šalių.

Todėl Lietuva nepasirodė esanti nei maža, nei nežinoma, kai parodoje „2021 m. Pasaulio (sic!) vengrų šunų veislių taurė“ jos išveistas šuo Ramzis, kurioje varžėsi 73 pasaulinio lygio vengrų vižlai, tapo geriausiu veislės atstovu ir, negana to, finaliniuose vengrų šunų veislių rinkimuose (Best in Show) laimėjo 2 vietą. Demonstruodama Ramzį tokioje svarbioje parodoje Irma sako jautusi labai stiprų šio šuns savininko kauniečio Mindaugo Ruzo ir savo dukrų – Šarūnės ir Jonės palaikymą.

Apsaugos seminaras su Aleksey Sokolov

Sausio 7, 8, 9 dieną IPO bei dresūros specialistai, visi besidomintieji kviečiami į apsaugos seminarą su Aleksey Sokolov. Pradėkite Naujuosius metus nuo naujų žinių ir neįkainojamos patirties!

Kokią žinutę visuomenei siunčia šventinės šunų nuotraukos?

Ko per šventes reikia mūsų šunims: raudonų kepuryčių, briedžio ragų ant galvos, dovanų po egle? Įspūdingos fotosesijos? Virtualią erdvę prieš šventes jau sprogdina karnavalinės mūsų augintinių nuotraukos, o po jomis – šimtai „laikų“ ir širdelių...

Ką apie tai mano šunų elgsenos specialistai, paklausėme Lietuvos kinologų draugijos dresuotojos, šunų sporto klubo „Vilnis“ steigėjos vilnietės Ritos Jakštaitės.

Lietuvos kinologų draugijos 2021 m. TOP šunų rinkimai (atn. 2021 12 15)

Kviečiame šunų veisėjus ir augintojus dalyvauti Lietuvos TOP šunų rinkimuose! Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos kinologų draugijos Taryba 2020 m. vasario 19 d. patvirtino naują Lietuvos TOP šunų (TOP šuo, TOP jaunas šuo, TOP veteranas) rinkimo tvarką.
Lietuvos TOP šuns konkursą sudaro trys kategorijos: TOP šuo, TOP jaunas šuo ir TOP veteranas. 
TOP šuns kategorijoje įskaitomi balai, surinkti šuniui dalyvaujant parodose bet kurioje klasėje. TOP jauno šuns ir TOP veterano konkursuose įskaitomi balai, surinkti šuniui dalyvaujant parodose jaunimo ir veteranų klasėse.

Kalėdos ir 5 pavojai mūsų augintiniams

Sudužęs eglutės papuošalas, nutrūkusi girlianda, nuo stalo nugvelbtas šokoladukas – tai tik smulkmenos, apie ką jūs čia kalbate?! Juk dabar gražiausias metas – reikia švęsti!

Švęskime. Džiaukimės, bet nepamirškime pasirūpinti mūsų augintinių gerove.

Švenčių belaukiant: gyvūnų gerovė, aplinkos švara ir mūsų „pomėgiai“

Jau šį savaitgalį daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių įsižiebs Kalėdų eglutės. Prekybininkai pakvies į Kalėdų muges, šurmuliuos karnavalai ir, jei pandemija nesutrukdys, „šventinis maratonas“ užsitęs iki kitų metų. Smagu laukti didžiųjų metų švenčių, tačiau gyvūnų mylėtojai iš šio prieššventinio scenarijaus norėtų išbraukti pirotechnikos dalį. Dėl gyvūnų gerovės. Dėl gamtos. Dėl aplinkos švaros. Dėl mūsų visų sveikatos... 

Šunų lėkščiasvydis: kasdienės treniruotės, varžybų jaudulys ir pergalių „auksas“

Kaunietis Marius Mincė mėgsta važinėtis motociklu ir šokti bačatą, tačiau dar mieliau savo laisvalaikį skiria sportui su šunimis. Jau du kartus Marius tapo Baltijos šalių šunų lėkščiasvydžio (angl. frisbee) čempionu, bet šis teiginys, ko gero, ne visai tikslus. Čempionu jis tapo ne vienas, o su savo porininku, borderkoliu Lucky. Apie aistrą šunų sportui, varžybų jaudulį, ateities planus – pokalbis su šunų frisbee varžybų teisėju bei treneriu Mariumi Mince.

– Baigiasi varžybos. Susumuojami rezultatai. Judu su Lucky stovite ant garbės pakylos. Ar tokiu metu pagalvoji, kiek procentų prie pergalės prisidėjai tu, o kiek – Lucky? Kaip judu pasidalijate pergalės „auksą“?

– Žmonės šunų lėkščiasvydį kartais vadina „tinginių sportu“. Dėl tokio vertinimo nepykstu, bet smagu būna stebėti, kaip keičiasi žmonių požiūris, kai patys pabando mesti tą lėkštę. Talentas šiame sporte sudaro vieną, geriausiu atveju – du procentus sėkmės. Likusieji procentai – darbas! Todėl pergalių „auksą“ paskirstyčiau vienodai šuniui ir žmogui – per pusę. Esu įsitikinęs, jog visi šunys geriau gaudo, nei šeimininkai geba mesti jiems lėkštę. Ne išimtis ir aš, todėl stengiuosi daug dirbti. Žmogus turi nuolat tobulinti savo metimų techniką, o šuo – gebėti sugauti lėkštę, atsidurti reikiamu metu reikiamoje vietoje ir kuo greičiau atnešti arba palikti lėkštę.

Senbernarų eitynės: neeilinis įvykis ne tik alytiškiams

Senbernarai, arba šventojo Bernardo šunys, lapkričio 13 dieną rinkosi Alytaus Rotušės aikštėje. Atvyko iš Vilniaus, Platelių, Kretingos, Telšių, Kauno, Jonavos, Druskininkų. Žinoma, buvo ir alytiškių – su savo senbernare dalyvavo šio renginio sumanytoja, viena iš Alytaus šunų mylėtojų klubo „Canis“ kūrėjų Žaneta Truskienė.

„Išpildžiau savo svajonę. Ir net su kaupu!“, – džiaugėsi senbernarės Bajkos šeimininkė Žaneta, pirmą kartą Lietuvos kinologijos istorijoje suorganizavusi senbernarų eitynes. Įspūdingi šunys būriavosi ne tik Rotušės aikštėje, jie apėjo vaizdingą Dailidės ežerėlį, vaikštinėjo miesto gatvėmis.

Svarbiausia leisti šuniui mėgautis gyvenimu, sako Pasaulio veteranų nugalėtojos savininkė Evelina

Pandemija jau kuris laikas koreguoja mūsų planus. Ji net keičia mūsų augintinių gyvenimus: jeigu anksčiau šunų mylėtojai laisvai susiplanuodavo, į kurias parodas ir kada vykti, dabar džiaugiasi kiekviena galimybe parodyti pasauliui savo šunis. Rugsėjo pabaigoje, spalio pradžioje Brno (Čekija) vykusi Pasaulinė šunų paroda šunų mylėtojams buvo tarsi loterijos bilietas. Paroda įvyko! Sveikiname visus dalyvius. Nuoširdžiai sveikiname nugalėtojus.

Lietuvos kinologų šunys Pasaulinėje šunų parodoje tapo veislės nugalėtojais, nemažai šunų laimėjo antrąsias bei kitas prizines vietas. Šunų veisėjams, veislės entuziastams nepaprastai džiugu laikyti rankoje savo augintinio – veislės nugalėtojo (BOB) sertifikatą, tačiau ne mažiau džiugina pergalė šunų veteranų konkurse, kuriame varžosi vyresni nei 8 metų šunys.

X