DUK

Pirkdami veislinį šuniuką užsienyje, pirmiausia įsitikinkite, ar Lietuvoje jo kilmės dokumentai bus pripažįstami. Pasidomėkite, ar jo kilmės dokumentus išdavė kuri nors iš Tarptautinės kinologų federacijos (FCI) šalių narių (pagrindinė tos šalies kinologų organizacija).

Jei šuniuko kilmės dokumentus išdavusios šalies kinologų organizacija nėra FCI narė, šios organizacijos išduoti šuniuko kilmės dokumentai Lietuvoje nepripažįstami. Lietuvos kinologų draugija yra FCI narė, todėl vadovaujasi šios organizacijos šunų veisimo, dokumentų išdavimo, parodų organizavimo bei kt. reglamentais.

Ar šuniuko kilmės dokumentus išdavusi kinologų organizacija tikrai yra FCI narė, sužinoti galima labai paprastai – tereikia apsilankyti svetainėje www.fci.be.
Minėtoje svetainėje rasite ne tik Tarptautinei kinologų federacijai priklausančių kinologų organizacijų, bet ir šunų veislynų sąrašus. Apie konkretų šunų veisėją ir jo veisiamus šunis, be abejo, daugiausia sužinoti galima tos šalies kinologų organizacijoje.

Įsigyjant gyvūną užsienyje, eksportiniuose šuniuko kilmės dokumentuose (Export Pedigree) turi būti įrašyti pirkėjo - naujojo šuniuko savininko duomenys: vardas, pavardė, gyvenamosios vietos adresas. Su šuniuko veisėju taip pat reikia pasirašyti pirkimo – pardavimo sutartį. 

Taip pat reikia atkreipti dėmesį į šuns sveikatos pasą, kada ir nuo kokių užkrečiamųjų ligų jis yra paskiepytas.

Pirkdami šunį nesinaudokite tarpininkų paslaugomis – įsigykite augintinį tiesiai iš veislyno.

Parsigabenę šuniuką į Lietuvą, pateikite jo dokumentus ir registruokite jį Lietuvos šunų veislių knygoje, kad būtų suteiktas LŠVK numeris (tai galima atlikti įstojus į kurį nors LKD klubą).

Lietuvos kinologų draugijos veisėjai savo šuniukus parduoda su LKD kilmės dokumentais, šuniukai identifikuojami mikroschemomis, o jų numeriai atsispindi kilmės dokumentuose.

Apie jus dominančius LKD šunų veislynus galite sužinoti konkrečiame šunų mylėtojų klube, kurio narys yra šunų veisėjas.

LKD šunų mylėtojų klubų sąrašai skelbiami www.kinologija.lt.

X